Blog

Najpopularniejsze marki kawy

Intensywność smaku i aromatów kawy zależy od mnóstwa różnych czynników – gatunku krzewu, z jakiego zbierane są owoce kawy, sposobu jego uprawy, lokalizacji upraw, a także sposobu przetwarzania i stopnia wypalania ziaren.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Kawa lavazza na każdą porę dnia

Kawa Lavazza jest jedną z najpopularniejszych włoskich kaw na świecie. Dotychczas spotykana głównie w prestiżowych kawiarniach, coraz częściej pojawia się w domach miłośników kawy na całym świecie. Dostępna jest w różnych mieszankach.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Jaką kawę lubią włosi?

Włoską kawą nazywamy te ziarna, które wypalane i przygotowywane są we włoskich palarniach. Ziarna w formie surowej sprowadzane są z plantacji w Etiopii, a następnie na miejscu obrabiane i poddawane dalszej obróbce.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Produkcja i rodzaje kawy ziarnistej

Na smak i jakość kawy wpływa przede wszystkim gatunek krzewu kawowego i metody przetwarzania ziaren. Położenie plantacji, rodzaj gleby i sposób uprawiania roślin także jest bardzo ważnym czynnikiem dla smaku.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Zadbaj o swój ekspres do kawy!

Kawa towarzyszy nam każdego dnia. Pozwala nam z energią rozpocząć poranek, czy też odetchnąć podczas pracy. Często jednak zapominamy o sprawcy całego rytuału- ekspresie do kawy. W tym poście podpowiemy jak o niego dbać, by służył nam długo, a kawa za każdym razem...

sierpień 9, 2019 Nowości w sklepie
Kawa mrożona, czyli pyszny ratunek w upalne dni :)

Parzące słońce, temperatura powyżej 25 stopni i zapach lata w powietrzu- to idealny czas, żeby zamienić swoją ulubioną kawę w mrożony przysmak!

czerwiec 12, 2019 Nowości w sklepie
Kawowa mapa świata

Kawa uprawiana jest na wielu rejonach na świecie. Zastanawialiście się kiedyś jak miejsce uprawy wpływa na jej smak i profil sensoryczny? Skąd przyjeżdżają ziarna zanim trafią do naszej filiżanki?

kwiecień 8, 2019 Ciekawostki
Jamaica Blue Mountain, czyli luksus zamknięty w ziarnach kawy

Każdy łyk to raj dla podniebienia. Smak kawy stopniowo rozwija się na języku oferując szeroki wachlarz nut smakowych. Picie Jamaica Blue Mountain to niezwykła uczta dla zmysłów..Nie bez powodu jest ona od lat uważana za królową kaw!

marzec 7, 2019 Nowości w sklepie
Kawa kuloodporna

Bulletproof coffee, czyli kawa kuloodporna to nic innego jak kawa z tłuszczem. Brzmi nieco odrzucająco, jednak okazuje się, że może zachwycać smakiem, a dodatkowo szeregiem korzyści zdrowotnych. Tłuszczem tym może być masło(najlepiej ghee i niesolone) i olej...

listopad 14, 2018 Przepisy
Gorąca czekolada

Zimne, jesienne wieczory zbliżają się wielkimi krokami. Często towarzyszy nam wtedy ponury, melancholijny nastrój. Na szczęście jest sposób, żeby temu zaradzić! Gorąca czekolada nie tylko rozgrzeje, ale również poprawi samopoczucie ;)

październik 2, 2018 Nowości w sklepie

Najczęściej kupowane

Wszystkie najpopularniejsze

Promocje

Wszystkie promocje

Strony Informacyjne

Tagi

kawa ziarnista włoskie kawy kawa do ekspresu kawy włoskie herbata arabika lavazza syrop do kawy kawa MONIN

Lista życzeń

Brak produktów

Ostatnie na blogu