Blog

Kawiarka, czyli prosty sposób na kawę w domu

Wiele osób dalej myśli, że do przygotowania pysznej kawy trzeba mieć drogi ekspres. Nic bardziej mylnego! Jest wiele rozwiązań, które zdecydowanie zaspokoją Twoje kubki smakowe nie rujnując przy tym portfela. W tym wpisie przybliżymy Wam temat.....kawiarki!

kwiecień 1, 2020 Nowości w sklepie
Kawa – doskonały prezent na każdą okazję

Niezależnie od zbliżającej się okazji – czy to urodzin, rocznicy, czy świąt – często zastanawiamy się, czym obdarować najbliższych. Doskonałym pomysłem jest podarowanie im kawy lub akcesoriów do niej, szczególnie jeśli są to osoby regularnie spożywające ten napar.

styczeń 30, 2020 Ciekawostki
Akcesoria dla miłośników kawy

Dla wielu miłośników kawy, jej picie wiąże się z pewnego rodzaju rytuałem. Jest to chwila na wypicie pysznego naparu w ulubionym kubku. To doskonała chwila na relaks w zabieganym dniu i moment dla siebie, by móc na spokojnie odpocząć.

styczeń 30, 2020 Ciekawostki
Najpopularniejsze marki kawy

Intensywność smaku i aromatów kawy zależy od mnóstwa różnych czynników – gatunku krzewu, z jakiego zbierane są owoce kawy, sposobu jego uprawy, lokalizacji upraw, a także sposobu przetwarzania i stopnia wypalania ziaren.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Kawa lavazza na każdą porę dnia

Kawa Lavazza jest jedną z najpopularniejszych włoskich kaw na świecie. Dotychczas spotykana głównie w prestiżowych kawiarniach, coraz częściej pojawia się w domach miłośników kawy na całym świecie. Dostępna jest w różnych mieszankach.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Jaką kawę lubią włosi?

Włoską kawą nazywamy te ziarna, które wypalane i przygotowywane są we włoskich palarniach. Ziarna w formie surowej sprowadzane są z plantacji w Etiopii, a następnie na miejscu obrabiane i poddawane dalszej obróbce.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Produkcja i rodzaje kawy ziarnistej

Na smak i jakość kawy wpływa przede wszystkim gatunek krzewu kawowego i metody przetwarzania ziaren. Położenie plantacji, rodzaj gleby i sposób uprawiania roślin także jest bardzo ważnym czynnikiem dla smaku.

październik 3, 2019 Ciekawostki
Zadbaj o swój ekspres do kawy!

Kawa towarzyszy nam każdego dnia. Pozwala nam z energią rozpocząć poranek, czy też odetchnąć podczas pracy. Często jednak zapominamy o sprawcy całego rytuału- ekspresie do kawy. W tym poście podpowiemy jak o niego dbać, by służył nam długo, a kawa za każdym razem...

sierpień 9, 2019 Nowości w sklepie
Kawa mrożona, czyli pyszny ratunek w upalne dni :)

Parzące słońce, temperatura powyżej 25 stopni i zapach lata w powietrzu- to idealny czas, żeby zamienić swoją ulubioną kawę w mrożony przysmak!

czerwiec 12, 2019 Nowości w sklepie
Kawowa mapa świata

Kawa uprawiana jest na wielu rejonach na świecie. Zastanawialiście się kiedyś jak miejsce uprawy wpływa na jej smak i profil sensoryczny? Skąd przyjeżdżają ziarna zanim trafią do naszej filiżanki?

kwiecień 8, 2019 Ciekawostki

Najczęściej kupowane

Wszystkie najpopularniejsze

Promocje

Wszystkie promocje

Strony Informacyjne

Tagi

kawa ziarnista włoskie kawy kawy włoskie kawa do ekspresu arabika herbata lavazza kawa Kawa Lavazza SIR WILLIAMS

Lista życzeń

Brak produktów

Ostatnie na blogu