Kawa kuloodporna

Bulletproof coffee, czyli kawa kuloodporna to nic innego jak kawa z tłuszczem. Brzmi nieco odrzucająco, jednak okazuje się, że może zachwycać smakiem, a dodatkowo szeregiem korzyści zdrowotnych. Tłuszczem tym może być masło(najlepiej ghee i niesolone) i olej kokosowy(nierafinowany), który dodatkowo urozmaici smak kawy lub olej MTC.

 

 

Skąd wziął się pomysł na kawę kuloodporną?

 

Pomysłodawcą tego napoju jest amerykański bloger Dave Asprey. Podczas wizyty w Tybecie zafascynowało go, że tamtejsi ludzie dodawali masło z mleka jaków do herbaty. Zmienił herbatę na kawę oraz masło z jaków na krowie i tak oto powstała bulletproof coffee!

 

 

Po co pić kawę kuloodporną?

 

Picie kawy kuloodpornej niesie za sobą wiele korzyści. Asprey sugeruje spożywanie kuloodpornej kawy zamiast śniadania. Kofeina zapewnia długotrwały zastrzyk energii, natomiast spora dawka tłuszczu (w tym kwasów średniołańcuchowych łatwo zamienionych na ciała ketonowe) skutecznie hamuje apetyt, co w połączeniu z wyeliminowaniem węglowodanów z posiłku nasilić może proces redukowania tkanki tłuszczowej. Picie kawy kuloodpornej znacznie zwiększa również intensywność pracy mózgu. Poprawia koncentrację i sprawność umysłową. Z uwagi na te korzyści, dobrze jest wspomóc się tym napojem na przykład przed ważnym egzaminem.

Energetyczne działanie kawy kuloodpornej jest spotęgowane przez dodatek tłuszczu, co sprawia, że jej właściwości pobudzające przewyższają tradycyjną kawę. Olej kokosowy pozwala również na zmniejszenie ryzyka rozwoju różnych chorób, np. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zespołu metabolicznego, zawału serca oraz udaru mózgu. Ponadto średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zapobiegają zachorowaniu na choroby Alzheimera i Parkinsona.

 

Jak przygotować kawę kuloodporną?

 

Do przyrządzenia potrzebujesz:

-1 filiżankę kawy (najlepiej dobrej jakości 100% arabika),

-1/2łyżeczki oleju kokosowego lub 10ml oleju MTC,

-2 łyżeczki masła,

-opcjonalnie:

przyprawy takie jak cynamon, kardamon, kurkuma,

mleko (krowie lub roślinne)

Wszystkie składniki należy zmiksować za pomocą blendera i gotowe!

Najczęściej kupowane

Wszystkie najpopularniejsze

Promocje

Wszystkie promocje

Strony Informacyjne

Tagi

kawa ziarnista włoskie kawy kawa do ekspresu kawy włoskie herbata arabika lavazza syrop do kawy kawa MONIN

Lista życzeń

Brak produktów

Ostatnie na blogu