Najpopularniejsze marki kawy

Utworzono: paź 3, 2019

Kategorie: Ciekawostki

Intensywność smaku i aromatów kawy zależy od mnóstwa różnych czynników – gatunku krzewu, z jakiego zbierane są owoce kawy, sposobu jego uprawy, lokalizacji upraw, a także sposobu przetwarzania i stopnia wypalania ziaren. Wszystko to sprawia, że każda z dostępnych na rynku kaw charakteryzuje się oryginalnymi i charakterystycznymi walorami smakowymi. Wśród najpopularniejszych producentów kaw zaliczamy marki Lavazza, Dallmayr oraz Kimbo.

Lavazza

Kojarzona z luksusowymi restauracjami kawa Lavazza ziarnista jest jedną na najbardziej rozpoznawalnych na rynku kawowym marek. Ta włoska firma oferuje mieszanki, o różnym stopniu wypalenia, składzie i aromatach – doskonałe zarówno na poranną, jak i popołudniową kawę. Znaleźć tu można zarówno delikatne kawy klasy premium, jak kawa Lavazza Qualita Oro 100% arabika, jak i wysokokofeinowe mieszanki, których przeważającym składnikiem są ziarna robusty. Bogactwo smaków i aromatów oferowanych przez kawy Lavazza sprawiło, że zarówno prestiżowe kawiarnie i restauracje, jak i klienci indywidualni decydują się na produkty tej marki.

Dallmayr

Kawa Dallmayr cieszy się popularnością już od kilkuset lat. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela – Alois Dallmayr. Najwyższa jakość autorskich mieszanek oferowanych przez firmę jest najważniejszym aspektem, branym pod uwagę podczas produkcji kawy, która niewiele zmieniła się od XX wieku, gdy w 1933 roku wprowadzono maszyny elektryczne, pozwalające na zautomatyzowanie procesu prażenia i obróbki termicznej. Marka Dallmayr była między innymi głównym dostawcą kawy do królewskiego dworu, a także dworu cesarza Niemiec w Berlinie.

Kimbo

W 1963 roku w miejscowości Melito di Napoli, nieopodal Neapolu powstał sklep Cafedo Brasil, założony przez trzech braci. Przez długi czas specjalizowali się sprzedażą kaw importowanych z odległych plantacji Południowej Ameryki. Nieopodal prężnie rozwijającego się sklepu włosi postanowili otworzyć kawiarnię, a niedługo potem zdecydowali się na otworzenie własnej palarni. Zaczęli wówczas tworzyć autorskie mieszanki, dzięki czemu powstała sławna wśród miłośników kawy marka Kimbo. Włosi opracowali innowacyjny system szczelnego pakowania kawy w próżniowe, hermetyczne opakowania i torby. Prawdziwi miłośnicy kawy z pewnością poza wyżej wymienionymi markami znają także kawy Pellini, czy Douwe Egberts i wiele innych znanych na świecie palarni i producentów. Różnorodne gatunki i rodzaje krzewów kawowych i odmienne sposoby przetwarzania i wypalania ziaren sprawiają, że kawy różnią się między sobą nie tylko zawartością kofeiny, lecz także smakiem i aromatem.

Najczęściej kupowane

Wszystkie najpopularniejsze

Promocje

Wszystkie promocje

Strony Informacyjne

Tagi

kawa ziarnista włoskie kawy kawy włoskie kawa do ekspresu arabika herbata lavazza kawa Kawa Lavazza SIR WILLIAMS

Lista życzeń

Brak produktów

Ostatnie na blogu